Teleskop dla dziecka – prezent, który uczy i rozwija cz.I

Każde święta, urodziny czy Dzień Dziecka – idziemy o zakład, że miesiąc przed każdym z nich zaczynasz się głowić nad tym, jaki prezent sprawić swojemu dziecku. Zabawki i gadżety, których w sklepach jest zdecydowanie zbyt dużo mają jedną podstawową wadę – większość z nich cieszy i zajmuje dziecko tylko przez chwilę, poczym ląduje gdzieś w kącie stając się kolejnym zbieraczem kurzu. Masz już dość nietrafionych prezentów, które po chwili fascynacji podzielają los innych zabawek? Mamy na to sposób! W tym i najbliższych wpisach będziemy pokazywać Wam kreatywne, rozwijające i ponadczasowe prezenty dla dzieci, które w odróżnieniu od typowych zabawek pozwalają rozwijać pasje, poznawać otaczający nas świat i rozbudzają zainteresowania. Na pierwszy ogień idzie teleskop – odpowiednio dobrany pozwoli Twojemu dziecku odkryć fascynujący Wszechświat.

Wybór teleskopu na prezent nie jest łatwym zadaniem – na rynku dostępnych jest mnóstwo modeli, które różnią się między sobą parametrami, wielkością oraz przede wszystkim ceną. Tak duży rozstrzał powoduje, że wybór odpowiedniego teleskopu, zwłaszcza jeśli ma być prezentem dla dziecka, może stanowić nie lada wyzwanie. Początkującemu obserwatorowi nieba w zupełności wystarczy jednak model, który umożliwi mu obserwowanie wyraźnych i dużych obiektów na niebie – Księżyca, planet oraz pojawiających się okresowo komet czy satelitów. Wybierając teleskop dla dziecka warto wziąć pod uwagę kilka podstawowych kwestii, które mają fundamentalne znacznie w obserwacjach – poniżej przedstawimy Wam wszystkie najważniejsze aspekty.

Pierwszą i podstawowa kwestią, którą należy ustalić to miejsce, z jakiego będziemy obserwować nocne niebo. Nie jest bowiem tajemnicą, że w środku dużego miasta obserwacje są utrudnione, przede wszystkim ze względu na rozjaśnione miejskimi światłami niebo, przez które większość gwiazd i konstelacji jest w zasadzie niewidoczna. Sprawy nie ułatwia infrastruktura, zabudowania oraz drzewa – część obiektów widoczna jest bowiem przede wszystkim tuż nad linią horyzontu. Dlatego teleskop dla dziecka powinien być przede wszystkim niewielki i łatwy w przenoszeniu, tak by można było w prosty sposób przetransportować go do miejsca z lepszymi warunkami obserwacyjnymi. Ważnym aspektem budowy teleskopu jest także statyw, który umożliwia zamontowanie i ustabilizowanie teleskopu w dowolnym miejscu, oferuje także spory zakres regulacji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>