Sposoby dekoracji prezentów!

Zapewne co roku staracie się jak najładniej przystroić prezenty dla bliskich, jest oczywiście wiele sposobów, najłatwiejszym opakowaniem na prezenty są torebki świąteczne i gotowe kokardki, jednak pamiętajmy że są o wiele tańsze i ładniejsze sposoby na udekorowanie naszych podarunków. Czyż nie jest miło długo wyszukiwane prezenty samodzielnie opakować w kolorowy papier, przyozdobić kokardą bądź innym ciekawym motywem świątecznym?

Oczywiście każdy z nas posiada bardziej lub mniej rozwinięte umiejętności artystyczne, dlatego pokażę wam sposoby z którymi powinien poradzić sobie każdy śmiertelnik 🙂

241220121086Przedstawiam swoje zeszłoroczne dzieło, banalnie proste, ładnie wygląda, ubawiłam się jak nigdy strojąc prezenty.. bardzo miłe, świąteczne zajęcie, dodatkowo zawinięte w papier nie można podejrzeć, my mamy frajdę, reszta rodziny zagadkę 🙂 Kość na prezencie jest oczywiście dla psa. Warto pamiętać, że jeżeli chcemy uzyskać kokardę z skręconymi, falującymi końcami należy użyć do tego nożyczek. Trzeba każdy z końców oddzielnie oprzeć, dociskając palcem i przesunąć szybko z góry na dół, tak aby się skręcił, czasem trzeba powtórzyć czynność dla lepszego efektu. Taką kokardę widzicie na prezencie w prawym górnym rogu. Pomyśl z jaką formą kojarzy się Tobie osoba, dla której pakujesz prezent, to ułatwi zadanie.

10274270_1417029698560230_1372666197313111717_n

Kolejnym ciekawym i prostym sposobem zrobienia, nieco mniejszych kokardek jest sposób na widelcu:

 

Jak widać potrzebna jest nam cienka wstążeczka, widelec, nożyczki i trochę dobrych chęci. Oto przepis na udaną dekorację świąteczną, podczas niektórych wariacji przydatna bywa taśma klejąca, szczególnie przy mocowaniu naszych dzieł na prezentach.

 

 

1966881_1399590710304129_503088076_nJeśli jesteście zdecydowani na coś trochę trudniejszego, chcecie spróbować wejść na wyższy level i stoczyć bitwę ze swoją twórczością, polecam na początek kokardę z papieru kolorowego.

Najpierw narysuj i wytnij równo kształty takie, jakie widzisz na zdjęciu nr.1. Pamiętaj, do tego potrzebny jest również klej lub dwustronna taśma klejąca, aby środek był mocno zamocowany, jeśli źle go skleimy całość się rozpadnie. Efekt jest piękny, to jedna z opcji, którą z pewnością wykorzystam w tym roku!

10519204_1440751336188066_6881036436006682178_n

Na zdjęciu widzimy dość sztywną z siateczki, ażurową bombkę, jednak nie-dokończona (zdj. 3) może być również słodką kokardką. Standardowo w tym przypadku jest potrzebna wstążka i nożyczki, jednak tym razem trzeba pamiętać, aby zostawić trochę wstążki do obwinięcia prezentu, jeżeli chcemy aby wyglądała tak, jak na zdjęciu!

Bawmy się kolorami, wyobraźnią i inwencją twórczą, nie zapominajmy, że to tylko kilka propozycji, można znaleźć w internecie jeszcze więcej pomysłów, bawić się i łączyć, zarówno formą jak też kolorystycznie. W dobrych pasmanteriach znajdziecie niezliczoną ilość faktur, jeśli jesteście odważni i lubicie wyzwania, połączcie wstążki z kolorowymi włóczkami, dzięki temu prezent zyska ciepłego, przytulnego, świątecznego klimatu 🙂 Powodzenia!!

W przyszłym tygodniu pokażę sposoby na ciekawe, ładne i tanie rozwiązania własnoręcznych prezentów, jest dużo rozwiązań, aby uszczęśliwić bliskich w nie drogi sposób. Dla chcącego nic trudnego, wystarczy poświęcić kilka groszy i czas na stworzenie prezentu!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>