Sportowy prezent na Dzień Dziecka? Czemu nie!

Wybór prezentu na Dzień Dziecka nigdy nie jest prostą sprawą.  O ile Twoje dziecko nie jest jednym z tych, które doskonale wiedzą czego chcą i faktycznie z tego korzystają, to prawdopodobnie gorączkowo przeszukujesz Internet za każdym razem, gdy zbliżają się święta, urodziny etc. A jeśli dodatkowo nie chcesz, żeby pieczołowicie wybrany prezent podzielił los setek innych i po krótkiej fascynacji wylądował gdzieś w kącie, idziemy o zakład, że masz teraz nie lada zagwozdkę. Dlatego przybywamy z odsieczą i przedstawiamy nasze propozycje najfajniejszych prezentów dla dzieciaków w każdym wieku!

To wyjątkowo pojemna kategoria, w której mieści się wszystko – od rakiet do badmintona po hulajnogi. Prawda jest jednak taka, że prezenty sportowe to rozwiązanie, które pozwoli Ci zaszczepić w dziecku miłość do aktywności fizycznej, zahartuje jego organizm i doskonale wpłynie na cały jego rozwój. Dlatego, jeśli nie chcesz kupować kolejnej lalki czy sterowanego samochodu, postaw na sportowy prezent adekwatny do wieku Twojego dziecka. Maluchom, które od jakiegoś czasu samodzielnie się przemieszczają, warto zaproponować coś, dzięki czemu będą mogły to robić znacznie szybciej – rowerek biegowy lub hulajnoga trójkołowa to świetny sposób na rozwój dużej motoryki, zmysłu równowagi oraz na poznanie możliwości własnego ciała. Wprowadzenie aktywności fizycznej już od najmłodszych lat pozwoli Ci wyrobić w dziecku zdrowe nawyki, które zaprocentują w późniejszych latach. Nie bez znaczenia jest także fakt, że zarówno rower biegowy, jak i hulajnogo to świetny sposób na spożytkowanie nadmiaru energii, która w ostatnim czasie zdążyła się w nadmiarze nagromadzić w każdym z nas.

Jeśli masz w domu przedszkolaka, który jest żądny nowych doświadczeń i przygód, Dzień Dziecka to świetna okazja, by osiągnąć wyższy poziom wtajemniczenia – dwukołowa hulajnoga lub rower na dwóch kółkach, to właśnie to! Oczywiście na naukę trzeba będzie poświęcić trochę czasu, jednak satysfakcja zdecydowanie jest tego warta. Pamiętaj, by rozmiar roweru dopasować do wzrostu i wieku dziecka, tak by zapewnić mu maksymalnie komfortowe warunki do nauki i dalszej jazdy. W przypadku hulajnogi warto zwrócić uwagę na jakość wykonania – będzie musiała znieść kilometry szalonej jazdy.

Co z prezentami dla starszaków? Rower i hulajnoga dopasowana do wieku i preferencji, to wciąż dobry pomysł, jednak im dziecko jest starsze, tym więcej masz możliwości.  W roli sportowego prezentu świetnie sprawdzą się przede wszystkim deskorolki, łyżworolki a także hulajnogi do tricków, które oferują zupełnie inne możliwości, niż hulajnogi rekreacyjne. Niezależnie od tego, na którym etapie jest Twoje dziecko i na który z prezentów sportowych się zdecydujesz, warto pamiętać o sprzęcie, które zabezpieczy je przed urazami. Kask i ochraniacze na łokcie i kolana sprawią, że upadki (nieuniknione!) nie będą aż tak bolesne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>