Sportowe prezenty na Dzień Chłopaka – zainspiruj się naszymi pomysłami! Cz.II

Przed Wami druga część listy sprawdzonych sportowych prezentów na Dzień Chłopaka, które z pewnością przypadną do gustu każdemu mężczyźnie. Ze swojej strony przypominamy tylko, że to już za kilka dni, więc warto się pospieszyć! Poprzednią część listy znajdziesz TUTAJ. warto tam zajrzeć zwłaszcza, jeśli mężczyzna, którego chcesz obdarować nie do końca odnajduje się w świecie sportu. Dziś skupimy na prezentach, które sprawdzą się przede wszystkim dla osób, które miały wcześniej styczność ze sportem – pozwolą im bowiem wprowadzić do dotychczasowego planu treningowego nowe elementy.

  1. Roller

Ten niepozorny wałek to w istocie prawdziwy pogromca potreningowych bólów. Stworzony z myślą o wspomaganiu regeneracji mięsni po treningu potrafi przynieść prawdziwą ulgę w zakwasach i obolałych stawach. Rollery to urządzenie służące przede wszystkim do automasażu – ich podstawowym zadaniem jest rozgrzanie mięsni, zlikwidowania nadmiernego napięcia zarówno samych mięsni, jak i powięzi mięśniowych. Sam automasaż po treningu również nie wymaga specjalnego przygotowania czy umiejętności – wystarczy umieścić na nim część ciała, na której rozmasowaniu nam zależy, a następnie poruszać nią tak, by wałek uciskał najbardziej wrażliwe miejsca. Warto także zaznaczyć, że korzystanie z wałka do masażu to istotna profilaktyka wystąpienia kontuzji czy urazów. Tego typu sprzęt doskonale sprawdzi się w przypadku miłośnika każdej dyscypliny sportowej.

  • Drążek rozporowy

Jeszcze kilkanaście lat temu każdy miał w domu drążek przymocowany do futryny drzwi. Służył nie tylko do podciągania, ale także do rozładowywania niespożytej energii dzieciaków, i trzeba przyznać, że sprawdzał się w tej roli świetnie, stanowił bowiem namiastkę trzepaka w pochmurne dni. Później popularność drążków rozporowych nieco zmalała, choć wciąż uważane są za jedne z podstawowych elementów domowej siłowni. Dużą zaletą drążków jest fakt, że nie zajmują wiele miejsca, są łatwe w montażu, a przy tym umożliwiają wykonanie szeregu różnych ćwiczeń, w tym pompek czy podciągnięć. Z tego względu drążek rozporowy świetnie sprawdzi się, jako prezent na Dzień Chłopaka – nie tylko pozwoli przypomnieć sobie stare, dobre czasy ale też zmotywuje do ćwiczeń – skoro już wisi, to żal byłoby z niego nie skorzystać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>