Rękawiczki rowerowe – idealny prezent dla rowerzysty

Szukasz pomysłu na niezobowiązujący prezent dla rowerzysty – funkcjonalnego, praktycznego, z czego będzie korzystał przez cały rok, a nie tylko od święta? Rękawice rowerowe to opcja, która spełnia wszystkie te wymagania, a do tego pozwolą znacznie zwiększyć jakość i komfort jazdy.

Podstawowym zadaniem rękawiczek rowerowych jest przede wszystkim ochrona dłoni przed niekorzystnymi czynnikami mogącymi uszkodzić je w trakcie jazdy, dlatego też to prezent, który realnie wpływa na bezpieczeństwo obdarowanej osoby. Rękawice rowerowe pozwolą nie tylko zabezpieczyć skórę dłoni w przypadku przewrócenia się i upadku, ale ochronią ją także podczas kapryśnej aury – każdy kto miał okazję jechać podczas wiatru czy w temperaturze poniżej 10 stopni Celsjusza z pewnością wie o co chodzi. Ponad to rękawice rowerowe mają spory wpływ na to w jaki sposób trzyma się kierownicę – dzięki nim chwyt jest pewniejszy, a cała pozycja ciała bardziej stabilna i pozwalająca na zachowanie lepszej kontroli nad jednośladem.

Jak wybrać rękawice rowerowe na prezent?

Podstawowym kryterium, jakim warto kierować się przy wyborze rękawic rowerowych, jest jakość i ilość wypełnienia, od których w głównej mierze zależy sposób, w jaki dłonie układają się na kierownicy i jaka jest ich przyczepność. Zasadniczo jeśli chodzi o  wypełnienie rękawiczek rowerowych, to obejmuje ono 3 podstawowe strefy znajdujące się w górnej części dłoni, środkowej oraz bezpośrednio pod kciukiem. Ich rozmieszczenie pozwala na uzyskanie efektu zbliżonego poduszek, które amortyzują wstrząsy i pozwalają na bardziej pewny i stabilny chwyt. Solidne wypełnienie tych części pozwoli rowerzyście w całości objąć kierownicę, zwiększając przy tym przyczepność i pozwolą uzyskać większą kontrolę nad pojazdem. Niektóre rękawice rowerowe wyposażone są także w specjalne żelowe wkładki, których zadaniem jest ochrona dłoni przed bolesnymi odciskami – jeśli zależy Ci, żeby rękawice rowerowe, które kupisz w prezencie naprawdę spełniały swoje zadanie, warto wybrać model, który je posiada. Ważny jest także materiał, z którego zostały wykonane rękawice, bowiem ma on kluczowe znaczenie w kontekście trwałości i oddychalności rękawic oraz dopasowania do kształtu dłoni. Z tego powodu warto, by rękawiczki rowerowe były zrobione z oddychającego, syntetycznego materiału, który nie tylko doskonale dopasowuje się do dłoni, ale także odprowadza wilgoć i jest lekki. Dobre rękawice rowerowe wyposażone są także w specjalistyczny system wentylacji, który zapewnia dłoniom stałą cyrkulację powietrza, zapobiegając tym samym nadmiernemu poceniu się dłoni oraz powstawaniu odcisków czy otarć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>