Prezent dla rowerzysty – top gadżetów, które zawsze się sprawdzą! Cz.I

Chociaż dawanie prezentów to bez wątpienia wyjątkowo przyjemna czynność, to już samo wybieranie niekoniecznie. Zwłaszcza jeśli zależy Ci na tym, by obdarowana osoba naprawdę ucieszyła się z prezentu i faktycznie z niego korzystała. I choć mogłoby się wydawać, że kupno prezentu osobie, która jest zdeklarowanym miłośnikiem jednośladów to nic prostszego, może się okazać, że ilość możliwości Cię przytłoczy. Dlatego przygotowaliśmy listę najfajniejszych prezentów dla rowerzysty, które sprawdzą się niezależnie od okazji – możesz podarować je na święta, urodziny czy po prostu bez okazji.

  1. Wielofunkcyjna chusta Buff

To klasyk, którego nie trzeba nikomu przedstawiać. Choć na pierwszy rzut oka chusty Buff wyglądają jak długi i cienki komin, to w rzeczywistości wielofunkcyjna tuba o wszechstronnym zastosowaniu. Dość stwierdzić, że umiejętnie złożona chusta doskonale sprawdzi się w roli opaski na głowę, bandany, kominiarki czy frotki na rękę. Z powodzeniem zastąpi także czapkę pod kask w chłodniejsze dni – a jak powszechnie wiadomo, dobór dobrej i oddychającej czapki nie jest łatwą sprawą. I kolejna funkcja, będąca ostatnio bardzo na czasie – tego typu chusta może także służyć jako alternatywa dla maseczki w zamkniętych pomieszczeniach, w których obowiązek zasłaniania nosa i ust wciąż obowiązuje. Dlatego jeśli szukasz praktycznego prezentu, który sprawdzi się w wielu różnych sytuacjach, chusta Buff jest strzałem w 10!

Istotną kwestią, której zresztą chusty zawdzięczają swoją popularność jest fakt, że są zrobione z cienkiego, oddychającego i terrmoaktywnego materiału, który umożliwia płynną cyrkulację powietrza, zapewnia optymalną temperaturę okrywanej części ciała oraz sprawnie odprowadza wilgoć na zewnątrz. Nie bez znaczenia jest także ogromna ilość wzorów i motywów, którymi ozdobione są chusty – od klasycznych i stonowanych po naprawdę zwariowane.

  • Dobrej jakości bidon rowerowy

Odpowiednie nawodnienie podczas jazdy na rowerze to kluczowa kwestia, o której nie warto zapominać. Dlatego wciąż nas zaskakuje to, jak trudno jest znaleźć dobry i sprawdzony bidon rowerowy. Większość rowerzystów narzeka, że tradycyjne bidony dostępne w sklepie śmierdzą plastikiem, a woda lub izotonik w krótkim czasie przechodzą nieprzyjemnym zapachem. Jest w tym sporo prawdy, bo choć dostępne na rynku modele w większości produkowane są z bezpiecznego plastiku bez dodatku Bisfenolu A, to jednak uporczywego zapachu nie da się nie zauważyć. Jednym z najbardziej polecanych przez rowerzystów bidonów są jednak te marki Camelbak, które jako jedne z nielicznych nie zmieniają smaku napoju i nie wydzielają zapachu plastiku. Występują w kilku pojemnościach do wyboru i wyróżniają się dużą wytrzymałością, co sprawia, że są w stanie służyć przez lata.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>