Kamera samochodowa – pomysł na prezent świąteczny i nie tylko cz.II

Kamery samochodowe, zwane także rejestratorami trasy to coraz popularniejszy sposób na dokumentowanie zachowania kierowców i pieszych na drogach. Zwiększają poczucie bezpieczeństwa i umożliwiają wygranie w sporach, w których trudno wskazać winnego – kamera samochodowa pozwoli dokładnie odtworzyć przebieg zdarzenia. Ważnym aspektem jest także fakt, że coraz więcej kamer samochodowych wyposażonych jest w etui oraz uchwyty umożliwiające przypięcie ich nie tylko do przedniej szyby samochodu, ale także do kierownicy roweru czy motocykla. Dlatego jako prezent doskonale sprawdzi się zarówno w przypadku kierowcy, jak i motocyklisty i fanów jednośladów.

Wybieramy kamerkę samochodową – na co zwrócić szczególną uwagę?

Na rynku znajdziemy obecnie bogatą ofertę rejestratorów. Jest jednak kilka istotnych parametrów, na które należy zwrócić uwagę poszukując sprzętu dla siebie. Ważny jest przede wszystkim kąt nagrywania, warto by był on jak największy. Najlepszą opcją są rejestratory obejmujące minimum dwa pasy jezdni. Istotną kwestią jest także rozdzielczość, bowiem im jest ona wyższa, tym lepsza jest jakość nagranego materiału. W tym miejscu warto jednak zaznaczyć, że filmy w jakość Full HD zajmują dość dużo miejsca, zatem kolejnym parametrem, który należy wziąć pod uwagę jest miejsce zapisu i opcja korzystania z kart pamięci typu micro SD. Taka opcja pozwala uniknąć sytuacji, gdy w ważnym momencie zabraknie miejsca w pamięci urządzenia.

Niektóre wideorejestratory posiadają również dodatkowe funkcje, takie jak np. GPS. Tego typu opcja pozwala na zapis całej przebytej trasy, jednocześnie rejestrując także dane dotyczące np. prędkości. Podczas wybierania rejestratora, warto też zwrócić uwagę na modele, wyposażone w diody podczerwieni, szczególnie jeśli dużo podróżujemy po zmroku. Niektóre modele posiadają także wbudowany czujnik, który automatycznie uruchamia nagrywanie podczas postoju, w chwili, gdy wykryją gwałtowne zmiany w ruchu. Pozwala to na zarejestrowanie filmu podczas np. postoju na parkingu. Pożądanym dodatkiem w wideorejestratorze są również dodatkowe złącza, takie jak m.in. port USB, umożliwiający podpięcie urządzenia do komputera lub wejście HDMI, dzięki któremu będzie można oglądać zarejestrowane nagrania bezpośrednio na ekranie telewizora.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>