DZIEŃ KOBIET

8 marca

Jako najstarsze obchody dnia kobiet można uznać Matronalia przypadające na 1 marca pochodzące już ze starożytnego Rzymu!! Świętowano tego dnia początek nowego roku, macierzyństwo i płodność, a mężczyźni starali się jak najlepiej zadbać o swoją wybrankę i spełnić jej zachcianki.

Pierwszy dzień Kobiet obchodzono dopiero w 1909 roku, jednak oficjalnie ustanowiono go jako święto dopiero rok później przez Międzynarodówkę Socjalistyczną w Kopenhadze, która miała na celu szersze zwrócenie uwagi na ideę praw kobiet oraz budowaniu społecznego wsparcia dla powszechnych praw wyborczych dla kobiet.

Obecnie jest obchodzony prawie na całym świecie, jednak w zależności od kraju różni się sposobem obchodzenia i niekiedy również datą np. Tunezja – 13 sierpnia.

Co kupić na dzień Kobiet ukochanej?

Zachęcam przede wszystkim, tak jak przy zakupie jakiegokolwiek innego prezentu, aby zastanowić się co osoba lubi, wszyscy różnimy się, niekiedy diametralnie, dlatego najważniejszy jest trafny pomysł. Jedne kobiety uwielbiają kwiaty i słodycze, inne zdecydowanie nie.. będą bardziej zadowolone z romantycznego wieczoru zorganizowanego przez ukochanego.

qIOo3WdtZZPV5MHiiWVn,rotator_n_1383734492_glowne kolacja-na-plazy-przy-blasku-swiec

Jeżeli jesteście zdecydowani na prezent, pamiętajcie o tym, aby prezent był praktyczny, jednak nie do bólu.. raczej żadna kobieta nie chce dostać pokrowiec na żelazko, czy fartuch do kuchni, wierzcie, nie warto ryzykować 😉 Za to może być to Wasze ulubione zdjęcie w ciekawej ramce! 🙂

prezenty-dla-par-ramkamilosc-pary-zakochani-etc

Jeżeli chcecie kupić dla dziewczyny np. zegarek – pomyśl czy będzie wolała elegancki, ozdobny, ze standardową tarczą czy elektryczną – wszystko ma znaczenie, kolor, użytkowość, wygląd 😉 Poprzez takie drobiazgi pokazujemy jak znamy daną osobę, jak uważnie słuchamy i wyciągamy wnioski.

Oczywiście jeżeli wasza wybranka ma podobne do ciebie zainteresowania nawet lepiej! Będziesz mieć ułatwione zadanie! Zastanów się czy prezent powinien mieć zastosowanie sportowe, bardziej słodkie i pluszowe, pachnące i kwieciste, czy też na ostro w piekielnie ostrej restauracji.

Liczy się każdy gest, nawet drobiazg dobrze dopracowany będzie świetnym prezentem!! Pamiętaj, że kreatywność i wyobraźnia to podstawa!

  • Kwiaty

5392d171f3153 2k8ee932bc52

 

 

 

 

 

 


 

  • Kwiaty inaczej.. czyli bukiety z czekoladek, truskawek w czekoladzie lub… ostrych papryczek!! 🙂

125596_52f4625a92f9d52f4625a92fd8stylowi_pl_Slub-i-inne-wydarzenia_bukiet-z-cukierkow-taste-of-life_6442877

 


 

  • Sportowe i pomysłowe

pol_pl_Tlumik-drgan-Wilson-Bowl-OFun-Serce-czerwone-102864_1

Tłumik drgań Wilson Bowl O’Fun Serce

Tłumik firmy Wilson z serii O’Fun, na dwie struny. Dobrze łagodzi drgania, dzięki czemu gra jest przyjemna. Kolorowe wzory wywołają uśmiech na Twojej twarzy, podczas ciężkiego treningu lub meczu sparingowego.

pol_pl_Siodelko-rowerowe-Electra-Pj-Party-w-serca-45718_1

Siodełko rowerowe Electra Pj Party w serca

Wygodne siodełko do roweru, miękkie, specjalnie wyprofilowane wywołujące uśmiech na twarzy 🙂

 

 

  • Kubeczek dla wielbicielki herbacianych lub kawowych poranków

Good-Morning-For-Love-OF-My-Life kubki-i-czajniki-121496_3236277030 

Życzę wszystkim kobietom szczęśliwego dnia z okazji święta, a mężczyznom niekończącej się kreatywności!

34803638_l-e1432018596477