Dzień Matki i Ojca

 

Dzień Matki obchodzimy w Polsce 26-go Maja.

Zapoczątkowano je w Krakowie w 1914 roku. Początkowo święto to miało na celu szczególne uszanowanie matki, docenienie jej wysiłków włożonych w wychowanie dzieci, jednak szybko powstał zwyczaj wysyłania kartek z życzeniami i kupowania kwiatów, czy prezentów. W Dniu Matki na pewno warto pamiętać o swojej mamie i złożyć jej życzenia, podziękowania za ogrom poniesionego przez nią trudu i troskę, którą zawsze nam okazuje gdy jej potrzebujemy. Oczywiście, bukiet kwiatów, czy drobny upominek będzie mimo wszystko miłym dodatkiem do życzeń.

 

Dzień Ojca odbywa się w Polsce 23-go czerwca.

Rozpoczęto tą tradycję dopiero w 1965 roku, ponad 50 lat po dniu stworzonym dla naszych mam. Mimo długiej historii Dzień Ojca nie cieszy się tak wielką popularnością, jak Dzień Matki, jednak pamiętajmy o tym, że jest to bardzo dobra okazja do wyrażenia wdzięczności i szacunku dla swojego taty.

Zastanawia Cię co podarować rodzicowi na Dzień Matki lub Ojca?

Prezent dla rodzica powinien być przemyślany, dany z głębi serca – wyjątkowy. Wszyscy zapewne chcemy, aby nasz podarunek sprawił, ze na jej/jego twarzy zagości szczery uśmiech, a w oczach będą lśniły iskierki radości. Nie orientujesz się w najnowszych trendach?

  • Można kupić ulubiony kosmetyk
  • Bilety do teatru
  • Dla mam przyda się relaksacyjny dzień w spa, natomiast tacie (oczywiście jeśli lubi aktywny wypoczynek) karnet na ściankę wspinaczkową bądź z kolegami na paintball
  • Jeśli rodzice lubią kuchnię japońską, mogą być zadowoleni z kursu robienia Sushi
  • Zorganizować dla rodziców prywatną lekcję nauki tańca, może to być romantyczna Salsa, bądź gorące Tango.
  • Sportowy drobiazg, który będzie pomocny przy ćwiczeniach, lub zachęci do większej aktywności fizycznej.

Zastanów się, może wiesz, że jest coś rodzicowi potrzebne. Często rzeczy pozornie nieistotne, puszczane mimo uszu mają wielką wartość!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>